Uued teosed Uue Kunsti Muuseumi kollektsioonis

TERE TULEMAST
UUE KUNSTI MUUSEUMISSE!

O
leme avatud iga päev!
 
 
AVALEHELE MUUSEUMIST NÄITUSED ÜRITUSED KUNSTIKOGU RAAMATUKOGU FILMIFESTIVAL UUDISED
      Jooksvad üritused        
     

Kihnu sõnaraamatu esmaesitlus
Laupäeval, 21. jaanuaril kell 12.00

Pärnu Uue Kunsti Muuseumis esitletakse uhiuut Kihnu sõnaraamatut, mille on koostanud kihnlased Reene Leas, Silvi Murulauk ja Reti Könninge ning saarlasest keeleteadlane Ellen Niit.

Tegemist on mahukaima Kihnu keeleraamatuga, mis toob esile kihnlaste eripärase sõnavara ja annab edasi saarerahvale iseloomulikku töö- ning kultuurielu. Sõnastik ei piirdu sõnade tähenduse seletamisega eesti keeles, vaid iga sõna järel on näitelaused, kus on näha sõnade tegelik kasutus murdekeeles. Raamatust leiab veel valiku isiku-ja kohanimesid ning peotäie värvifotosid Kihnu kirjade ehk mustritega.

Suure töö on teinud Kihnu Kielekoda, kus on läbi arutatud enamik sõnatähendusi ning näitelauseid.

Sõnaraamatu väljaandjad on Eest Keele Instituut, Kihnu Kultuuri Instituut ja Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut. Teose on toimetanud akadeemik Karl Pajusalu ja vanemteadur Jüri Viikberg.

Sõnaraamat on mõeldud eelkõige kihnlastele, kuid ka kõigile huvilistele, kihnu keele õppijatele ja kasutajatele. Teose väljaandmist toetasid Rahvakultuuri Keskuse kultuuriprogramm Kihnu Kultuuriruum, Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Keele Sihtasutus.

Esitlusel räägivad raamatu sünniloost selle koostajad ja toimetajad. Järgneb arutelu, kuidas elavdada Kihnu ja teiste murdekeelte kasutamist, süstida neisse elujõudu nii praegusteks kui tulevasteks aegadeks.

Kihnu Sõnaraamat jõuab oma kodusaarele esitlusel, mis toimub Kihnu Muuseumis Saare Päeval märtsikuus.

Lähem info raamatust:
Reet Könninge, Kihnu Kultuuri Instituut

ERR uudis "Pärnus esitleti Kihnu sõnaraamatut", 21.01.2017
VAATA uudist SIIT!

 

Reporter.ee uudis "Kihnlased said oma sõnaraamatu". 21. jaanuar 2017.
 
 

 
© SA Uue Kunsti Muuseum