Uued teosed Uue Kunsti Muuseumi kollektsioonis

TERE TULEMAST
UUE KUNSTI MUUSEUMISSE!


 
 
AVALEHELE MUUSEUMIST NÄITUSED ÜRITUSED KUNSTIKOGU RAAMATUKOGU FILMIFESTIVAL UUDISED
      Jooksvad üritused Tulevik

KUNSTISADAM

   
     
 

LÄÄNEMERE KUNSTISADAM (Läänemere kunstipark)


PORTFOOLIO

Läänemere idakaldal elavatel rahvastel läheneb peagi suur juubel – täitub 100 aastat riiklikku iseseisvust. Loodame, et aastaks 2017/2018 õnnestub viie juubilari – Poola, Soome, Läti, Leedu ja Eesti – eestvedamisel valmis ehitada Läänemere rahvaste kultuuriturg, kus on edaspidi ruumi kõigile üheksale Läänemere-äärsele riigile. Et üheksa riigi (pluss autonoomse Ahvenamaa) ujuvpaviljonid hakkavad paiknema Pärnu südalinna sadamakai ääres, siis nimetame moodsat kultuuriturgu julgelt Läänemere Kunstisadamaks!


VÕISTLUSTINGIMUSED TULEMUSED VÕIDUTÖÖ "KGAMMP" HUVITAVAT LUGEMIST-VAATAMIST


EHITUSPROJEKTI PORTFOOLIO
 

Pärnu jõele rajatava rahvusvahelise kunstipargi arhitektuurivõistlusele saabus 78 ideekavandit 21 riigist. Uue Kunsti Muuseumi, Eesti Arhitektide Liidu ja Pärnu Linnavalitsuse algatatud arhitektuurivõistluse sihiks on ehitada linnasüdamesse üheksa riigi ujuvpaviljonid, kus hakatakse eksponeerima Läänemere-äärsete rahvaste kunsti, arhitektuuri, filmi ja ka rahvakultuuri.

„On üllatav, et suures maailmas vähetuntud Pärnule on valmis oma nägemusi pakkuma arhitektid nii kaugetest riikidest nagu Austraalia, Brasiilia, Jaapan, Korea, Iraan, USA. Ka Euroopa väga tugevad arhitektuurimaad Itaalia, Hispaania, Prantsusmaa ning Soome on võistlusel esindatud,” lausus Uue Kunsti Muuseumi kuraator Mark Soosaar.

Rahvusvaheline þürii töötas koosseisus Edward Lucie-Smith (London, kunstiteadlane), Kim Utzon (Kopenhaagen, arhitekt), Ilmar Reepalu (Malmö, arhitekt), Pekka Vapaavuori (Turku, arhitekt), Indrek Näkk (Eesti Arhitektide Liit), Jaak Huimerind (Eesti Arhitektide Liit), Mark Soosaar (Uue Kunsti Muuseum), Karri Tiigisoon (Pärnu linnaarhitekt), Toomas Kivimägi (Pärnu linnapea).
Peapreemia on 5000€ Kultuurkapitalilt, teine koht 3000€, kolmas koht 2000€ ja kaks ergutuspreemiat à 1000€ Pärnu linnalt.

     
 
© SA Uue Kunsti Muuseum