Uued teosed Uue Kunsti Muuseumi kollektsioonis

TERE TULEMAST
UUE KUNSTI MUUSEUMISSE!


 
 
AVALEHELE MUUSEUMIST NÄITUSED ÜRITUSED KUNSTIKOGU RAAMATUKOGU FILMIFESTIVAL UUDISED
      Jooksvad üritused Tulevik

WARE projekt /

   
         

PÄRNU VISIOONIKONVERENTSID


PÄRNU   ARHITEKTUURITEEMALISED   VISIOONIKONVERENTSID


PÄRNU
VISIOONIKONVERENTSID
GRUNDTVIGI   ELUKESTVA   ÕPPEPROGRAMMI   KOOSTÖÖPROJEKT  "WARE" KOOSTÖÖPROJEKTI  "WARE"
TULEMUSED

Uue Kunsti Muuseum
pressiteade
08.03.2016


I koha võitnud
Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi võistkonna ideekavand "Muutuste tuules"
 

Uudis Vabariigi sünnilinnast

Pärnus jõudis esimesse vahefinišisse visioonimaraton, mille lõpusirgel terendab ausammas neljale Eesti Vabariigi loojale. Need mehed, kes pronksi valatakse, kivist välja raiutakse või klaasist kokku sulatatakse, on Päästekomitee liikmed Konstantin Päts, Jüri Vilms, Konstantin Konik (Päästekomitee) ja Hugo Kuusner (Eesti Vabariigi väljakuulutaja 23. veebruaril 1918).
Mälestussammas kerkib kunagise Pärnu Poeglaste Gümnaasiumi lähedusse, sest seal need mehed õppisid. Visioonikomkursi esimesest voorust võttis osa 12 koolinoorte ja kunstiõpetajate võistkonda. Žürii (Jaak Soans, Tiiu Kirsipuu, Ignar Fjuk, Trivimi Velliste, Janno Poopuu) meelest leidus igas võistlustöös oma tera, mis tasub idanema panna. Sestap said kõik osavõtjad, ühtekokku 50 koolinoort ja 12 kunstiõpetajat aupalgaks teatri-, teletorni- ja spaakülastusi, raamatuid, kinkekaarte, ka rahalisi preemiaid. Näitus õpilaste makettidest jääb vaadata Uue Kunsti Muuseumi peasaali kuni 27. märtsini.

Ideekonkursist võtsid osa Kuninga tänava põhikool, Ühisgümnaasium, Pärnu kunstikool, Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasium, Koidula gümnaasium, Jõõpre kool, Ülejõe põhikool, Vanalinna põhikool, Mai kool, Raeküla kool. Noortemaratonil sündinud värskeid ideid saavad kasutada võidujooksu järgmisel etapil rajale astuvad kutselised kujurid ning arhitektid. Pärnu linnavalitsus koostöös Eesti Kujurite Ühenduse, Eesti Arhitektide Liidu ja Uue Kunsti Muuseumiga asuvad peagi koostama avaliku monumendivõistluse lähteülesannet. Võitjad peavad selguma hiljemalt sel aastal, sest 2017. aasta kulub mälestusmärgi valmistamiseks ning 2018. aasta algus teose paigaldamiseks. Nii on põhjust uuel Vabariigi Presidendil, kelle nime me veel täna ei tea, tulla 23. veebruaril 2018 Eesti Vabariigi sünnilinna ja kutsuda ka naaberriikide presidente avama väärilist sammast meie 100-aastase riigi loojatele.

Õpilasvõistluse auhinnalised kohad ning aupalgad:
I KOHT - "Muutuste tuules"
PÄRNU SÜTEVAKA HUMANITAARGÜMNAASIUM
Hendriico Merila, Liina Liivak, Karel Paan, Lilii Luusepp, õpetaja Kristel Kallau
Kinkekaart Eesti lugude hotelli Solo Sokos Hotel Estoria ja seiklus Riigikogus
ning rahaline preemia 100 eurot

II KOHT - "Valgustatud maa"
KUNINGA TÄNAVA PÕHIKOOLI 1. võistkond
Maria Kallastu, Aliandra Freimann, Markus Strikholm, Sabrina Tsokalo, õpetaja Kaja Rinaldo
Apollo kinkekaardid ja
rahaline preemia 100 eurot

III KOHT
ÜLEJÕE PÕHIKOOL
Merli Ilm, Helena Viks, Carola Kanarbik, Kevin Mihkelson, õpetaja Maret Hansalu
Apollo kinkekaardid ja
rahaline preemia 100 eurot

III KOHT - "Teel vabaduse poole"
KUNINGA TÄNAVA PÕHIKOOLI 2. võistkond
Anna Maria Herman, Iris Epp Sildnik, Georg Timoštšenko, Heleen Saarse, õpetaja Kaja Rinaldo
Apollo kinkekaardid ja
rahaline preemia 100 eurot


ŽÜRII LIIKMETE ARVAMUSI:
Tiiu Kirsipuu, kujur:
"Poiste-tüdrukute jaoks oli see võistlus üks põnev kohtumine tundmatu maailmaga. Keegi neist polnud varem kavandanud monumenti. Ammugi mitte nii tähtsatele ajaloolistele isikutele. Aga nad said ülesandega hästi hakkama, nii sisuliselt kui tehniliselt. Eriti tähelepanuväärne on asjaolu, et peapreemia võitjad - Sütevaka õpilased - suutsid oma kavandi valmistada 3D printeriga".

Jaak Soans, kujur: "Sellisel võistlusel osalesin esmakordselt, sestap ka mu erakordsed emotsioonid. Uus põlvkond sai lähedalt tuttavaks ajaloolise sündmusega, olles peaaegu nagu osaline selles. Arvan, et õnnestus lahti poetada uks meie riigi sünniloo peategelaste jäädvustamiseks."

Ignar Fjuk, arhitekt: "On tähtis, et monumendi loomine algas altpoolt, mitte tipust. Tegid ju tihedat koostööd õpilased, õpetajad, kutselised kunstnikud, ajaloolased. Esimest etappi võib lugeda tõsiseks konkursiks."

Janno Poopuu, Pärnu linnakunstnik: "Meeldis, et võistlusele oli laekunud piisavalt töid ja esitatud lahendustest kumas läbi tõsine analüüs skulptuuri käsitluse ja asukoha valiku osas. Esimese koha töö võlus eelkõige tugeva idee ja lahenduse professionaalsusega. Oskuslikult oli seotud figuratiivne ja abstraktne vormikäsitlus. Minu hinnangul võiks see toimida isegi põhiskulptuurina Rüütli platsil. Teise koha töö oli pigem rahvusromantiline, kuid samuti tervikliku kompositsiooniga, skulptuurigrupi paigutamine kooli ette tekitab õppeasutusega tugeva sideme. Mõlemad kolmanda koha tööd rõhutasid samuti sidet kooliga."

Trivimi Velliste, ajaloolane ja poliitik: "Elava arutelu käigus analüüsiti ka mälestusmärgi täpse asukoha võimalikke tugevusi ja nõrkusi. Sageli on valikuid püütud teha üksteist välistavas võtmes – näiteks kas koolimaja ees või ringi keskel. Nüüd kerkis esile uudne lahendus – suur figuraalne osa keset ringi, mis on suubuvate tänavate telgjoonel näha juba kaugelt, juurdekuuluv mälestuskivi aga asjakohase teksti ja pärgade asetamise alusega koolimaja ees. Mõlemad koos on lahendatud ühtse kunstilise tervikuna – ansamblina. Sellisel juhul on tähtpäevadel jm juhtudel talitused koolimaja ees ega ole vajadust minna ringi keskele. Ka inimeste pildistamine toimub koolimaja eest, sest siis jääb kogu mälestusmärk pildile. Monument riigi rajajaile ei tohi olla pisike pargiskulptuur – see poleks kooskõlas riigi mõttega."

Visioonivõistlust toetasid: Endla teater, Solo Sokos Hotel Estoria, Tallinna Teletorn, Medical Spa & Hotel ESTONIA , Viiking Spa, Petrone Print, Steffani Pizzarestoran, Tervise Paradiis SPA, Indrek Saar, Mark Soosaar, Pärnu Linnavalitsus ja Uue Kunsti Muuseum.


Mälestussamba loomine Eesti Vabariigi rajajatele
Avalikud loengud ning ideekonkurss koolinoortele


14., 23. ja 28. veebruaril kell 14.00: avalikud loengud Kuninga Tänava Põhikoolis

6. märtsil kell 14.00: võistlejate autasustamine ning võidutöödest koostatud näituse avamine Uue Kunsti Muuseumis

7. veebruaril, algas Pärnumaa koolinoorte vahel võistlus, mille sihiks on mälestussamba loomine Eesti Vabariigi rajajatele. Uue Kunsti Muuseumi ja Pärnu Linnavalitsuse koostööprojekti järgi on võistlusalaks Vanapargi puiestee kuni endise Poeglaste Gümnaasiumi, tänase Kuninga tänava kooli esise linnaruumini. Võistlusülesanne ütleb, et figuratiivne monument püstitakse neljale esimese suurusjärgu poliitikule - Päästekomitee liikmetele Konstantin Pätsile, Konstantin Konikule ja Jüri Vilmsile ning 23. veebruaril 1918. aastal Eesti Vabariigi väljakuulutanud Hugo Kuusnerile, tollel hetkel Maakogu liikmele ja seejärel Pärnu linnapeale.

Neist neljast mehest kolm õppisid Pärnu Poeglaste Gümnaasiumis ning seepärast peaks monument paiknema koolimajaga koos vaadeldavas linnaruumis.

Esimesel töökoosolekul ajaloolises koolihoones kirjeldas Pärnu Muuseumi direktor Aldur Vunk 1918. aasta keerulisi sündmusi Eestis ning rõhutas, et Vabariigi väljakuulutamine oli hulljulge temp, mille eest kõik neli meest maksid hiljem oma eludega. Mark Soosaar esitles värvikate kommentaaridega oma slaidiprogrammi, mille ta pildistas tosinkonna aasta jooksul avalikest monumentidest ning maamärkidest üle kogu maailma. Eesti Kujurite Ühendust esindas Jaak Soans, pärnakatele tuttava August Jakobsoni mälestussamba autor, kes põhjalikult peatus Tammsaare monumendi loomisel Tallinnas. Kuninga tänava kooli direktor Urve Krause pani noortele südamele, et loodav monument peab hoidma meie rahva igiomaseid püsiväärtusi.

Seejärel liikusid 14 võistkonna poisid-tüdrukud koos oma kunstiõpetajatega vaatluskäigule Vanaprgi alleele. Pärast keskmise puuderea langetamist on linnaruumi tekkinud suurejooneline paraadtänav, millele on linnavalitsuses küpsenud idee anda Vabariigi allee nimi. Noortelt oodatakse ideid ka selle uhke vaatekoridori edasiarendusele, eriti monumentaalkunsti kui valgustuse osas.

Järgmised töötoad, mis on linnarahvale avalikud ja kus on lubanud liituda arhitektid Ignar Fjuk ning Henri Eessalu, skulptorid Tiiu Kirsipuu, Rait Pärg, Jaak Soans, Mare Mikoff, samuti ajaloolased Trivimi Velliste ja Aldur Vunk, leiavad aset 14., 23. ja 28. veebruaril kell 14.00. Võistlejate autasustamine ning võidutöödest koostatud näituse avamine toimub Uue Kunsti Muuseumis 6. märtsil kell 14.00.

14. veebruaril kell 14.00: avalik loeng Kuninga Tänava Põhikoolis
Skulptorid ja arhitektid räägivad oma loomingust ning sellest kuidas linnaruumi kujundada. Esinevad skulptorid Tiiu Kirsipuu, Rait Pärg, Jaak Soans.

23. veebruaril kell 14.00: avalik loeng Kuninga Tänava Põhikoolis
Esinevad Mark Soosaar ja Trivimi Velliste.

28. veebruaril kell 14.00: avalik loeng Kuninga Tänava Põhikoolis
Skulptorid ja arhitektid räägivad oma loomingust ning sellest kuidas linnaruumi kujundada. Esinevad skulptorid Tiiu Kirsipuu, Rait Pärg, Jaak Soans.

Õpilasvõistlusele järgneb monumendikonkurss kutseliste kujurite ning arhitektide vahel. Kui proffid peaks kasutama õpilaste ideid oma teoste loomisel, siis peavad nad kutsuma noori kaasautoriteks.

Võistluse infomaterjalid, alusplaanid, fotod jms. asuvad lingil:
https://www.dropbox.com/sh/8flneoilpzp7n3t/AACvGPH4LGKW_jPpMCkDPZlDa?dl=0


Koolinoorte ideekonkurssi toetavad:
Endla teater, Solo Sokos Hotel Estoria, Tallinna Teletorn, Medical Spa & Hotel ESTONIA, Viiking Spa, Petrone Print, Steffani Pizzarestoran, Tervise Paradiis SPA, Indrek Saar, Mark Soosaar, Pärnu Linnavalitsus ja Uue Kunsti Muuseum.


 

TOIMUNUD  VISIOONIKONVERENTSID  JA  AJURÜNNAKUD:
 

18. augustil 2015 kell 11.00
PÄRNU RAEKOJAS
(Nikolai tn 3)


Elbert Arens
Foto: www.pioneering.nl

 

Kutsume teid jälgima rahvusvahelist arhitektuuriteemalist ajurünnakut
Pärnu linna Raekojas teisipäeval, 18. augustil kell 11.00 - 15.00


TEEMAD:
1. Kas Läänemere riigid vajavad riigiarhitekte?
2. Kuidas põimida Pärnu ja Eesti ajaloolised ehitusväärtused visioonidega tulevikust?
3. Läänemere Kunstisadam - võimalus loominguliseks koostööks Põhja-Euroopa ruumilisel arendamisel.


Hollandi Riigarhitekti institutsiooni tutvustab Elbert Arens,  Madalmaades juba üle kahe sajandi toiminud Riigiarhitekti Ameti peasekretär.
Läänemere Kunstisadamat esitleb projekti autor Marta Sękulska-Wronska (Poola).
Kutsutud on ka Soome, Läti ja Leedu arhitektide liitude presidendid.

Ajurünnakus osalevad kultuuriminister Indrek Saar ja ministeeriumi arhitektuurinõunik Veronika Valk, Eesti Arhitektide Liidu president Indrek Allmann, Euroopa Arhietketuurinõukogu liige Indrek Näkk, Pärnu linnapea Romek Kosenkranius jpt.
Ajurünnakut juhib Riigikogu liige Mark Soosaar.

Kaasa rääkima, vastu vaidlema, omapoolseid ideid pakkuma on kutsutud nii EAL liikmed kui ka kõik arhitektuurihuvilised.

Ajurünnakut toetavad Kultuuriministeerium ja  Pärnu linn, osalemine mõttetalgutel on tasuta.

Ajurünnakul osalemine on tasuta. Kogunemine algab kell 10.30.
Soovitav on eelregisteerumine aadressil
muuseum @ chaplin.ee


Rahvusvaheline ajurünnak
EHITAME NÄOGA VEE POOLE!
Pärnu Raekojas kolmapäeval, 12. novembril kell 17.00


Peaesineja: Marta Sekulska-Wronska (Poola), arhitektuuribüroo WXCA - Läänemere Kunstisadama rahvusvahelise visioonivõistluse võitja
Mõttetalguid juhatab Mark Soosaar (Pärnu Uue Kunsti Muuseum)


EHITAME NÄOGA VEE POOLE!

Pärnu Uue Kunsti Muuseum kutsub arhitekte, poliitikuid, ettevõtjad, kõiki mõtlevaid  kodanikke oma visioonidega ajurünnakule Pärnu Raekotta, kus  püüame pöörata kodumaist ehitustegevust  näoga vee poole. 

Muistsetel aegadel olid veeteed  peamised rahvastevahelised ühendused. Pea kõik suuremad linnad on sündinud ja kasvanud merede, jõgede, järvede kallastel.  Oleme Eestis jõudnud olukorda, kus ehitamine veepiirile, rääkimata hoone toetamisest vette, on muutunud tabuks. Ometi loeme ennast mererahvaks, kes peaks elama sõpruses veega! Mida me siis kardame, et seisame näiteks Pärnuski üsna sageli seljaga vee poole?  Kas meid takistavad liiga ranged seadused või oleme märkamatult kasvatanud iseendasse barjäärid,  mis ei luba astuda vastu veepeeglile? 

Ajurünnaku peakülaline on poola ehituskunstnik  Marta Sekulska-Wronska, kelle arhitektuuribüroo WXCA võitis Läänemere Kunstisadama rahvusvahelise visioonivõistluse.  Diskussiooniõhtul avaneb võimalus küsida otse autorilt, kui suurt eeltööd tegi tema büroo Pärnu kui hansalinna ajaloo uurimisel ning  kuidas on võiduprojektis maandatud kõik loodusega seotud riskid nii jõekaldale ehitatava peahoone kui ka ujuvpaviljonidest  koosneva flotilli puhul.

Ajurünnakul osalemiseks on andnud oma nõusoleku mitmed Eesti Arhitektide Liidu eestseisuse liikmed eesotsas liidu esimehe Indrek Allmanniga. Oleme kutsunud visiooniõhtust osa võtma ka Soome ja Läti arhitekte. Loodame näha raekojas nii Pärnumaa valdade ja linnade volikogulasi kui ka Pärnumaalt Riigikokku valitud rahvaasemikke. Igaüks, keda huvitab veepiiril ehitamise  traditsiooni taastamine ja uute lahenduste otsimine, on mõttevahetusele teretulnud.

Ajurünnakut  juhib Pärnu linnavolikogu planeerimiskomisjoni liige Mark Soosaar,  toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Arhitektide Liit, Pärnu Linnavalitsus.

Ajurünnak  EHITAME NÄOGA VEE POOLE! algab kolmapäeval, 12.novembril 17.00 ja kestab seni, kuni jätkub värskeid ideid või kuni uni seltskonna maha murrab. Ergutuseks on varutud kuum kohvi, tee ja suupisted.
Ära jäta oma enneolematuid ja pärasttulematuid nägemusi koju kapi taha!

Ootame Sind ajurünnakule  Pärnu Raekotta!

Sinu
Uue Kunsti Muuseum


Avalikud loengud & ajurünnak:
MÄLESTUSMÄRK RIIGI RAJAJATELE
27. ja 29. augustil


 

Pärnu Uue Kunsti Muuseumis (Esplanaadi 10)

27. augustil kell 14
Heie Treier avalik loeng „Linna skulptuuripoliitika ja esteetika“

27. augustil kell 15
Ajurünnak „Missugust linnasüdant soovivad pärnakad näha Eesti Vabariigi 100-l sünnipäeval?“
Moderaator: Mark Soosaar.

29. augustil kell 15.00
EKA tudengite töötoa kokkuvõtte avalik tutvustus ja arutelu

Pärnu linnavolikogu Eesti Vabariigi 100. aastapäeva erikomisjoni kutsel leiab 25. – 29. augustini suvepealinnas aset Eesti Kunstiakadeemia neljanda kursuse üliõpilaste töötuba (juhendaja Indrek Rünkla), mille eesmärk on töötada välja soovitused parima lahenduse leidmiseks, et püstitada riigi suurjuubeliks ausammas meie riigi rajajatele.

Professor Andres Alveri ja emeriitprofessor Veljo Kaasiku juhtimisel tutvutakse eelnevalt Pärnu linnaruumiga virtuaalselt. Esialgseid mõtteid võrreldakse vaatluste ja analüüsiga kohapeal. Tuuakse esile linnaruumi olulisemad parameetrid ja väärtused – skaala, nähtavus (vaadeldavus), kättesaadavus, tseremooniate võimalus, haakuvus igapäevaolukorraga jm.

Töötoa käigus esineb kunstiajaloolane Heie Treier avaliku loenguga „Linna skulptuuripoliitika ja esteetika“, milles esitatakse ulatuslik pildivalik monumentidest paljudes maailma linnades.
Loeng toimub kolmapäeval, 27. augustil algusega kell 14 Pärnu Uue Kunsti Muuseumis (Esplanaadi 10).
Loengule järgneb ajurünnak teemal „Missugust linnasüdant soovivad pärnakad näha Eesti Vabariigi 100-l sünnipäeval?“ Ajurünnakut modereerib Uue Kunsti Muuseumi asutaja Mark Soosaar. Kõik huvilised on oma mõtete ja ettepanekutega oodatud.

Töötoa kokkuvõtte avalik tutvustus leiab aset Uue Kunsti Muuseumis reedel, 29. augustil kell 15. Taas on kõik huvilised oodatud.


 

 

INFO ja MATERJALID varem toimunud VISIOONIKONVERENTSIDE kohta:

 

"PÄRNU - TEIVASJAAM VÕI MOODNE ARHITEKTUURITEOS RAIL BALTICA LIINIL?" Ajurünnak
01. veebruaril 2014 kell 13.00

01. veebruaril kell 13.00
Uue Kunsti Muuseumi korraldatud avalik ajurünnak koostöös Pärnu Linna ning Arhitektide Liiduga Pärnu Raekojas (Nikolai tn 3)
Teema: "Pärnu - teivasjaam või moodne arhitektuuriteos Rail Baltica liinil?"

01. veebruaril kell 15.00
Arhitektuurinäituse "ERAMU 2008-2012 ja VÄIKE 2010-2012" pidulik avamine
Näitus jääb avatuks 02. märtsini 2014

Laupäeval saabuvad meile külla Soome, Eesti ja Läti tipparhitektid, et hoolimata krõbedast pakasest kütta tulise ajurünnakuga kuumaks Pärnu Raekoja suur saal. Kõigile huvilistele vaba sissepääsuga mõttelahingu sihtmärgiks oleme seadnud küsimuse "Pärnu - teivasjaam või moodne arhitektuuriteos Rail Baltica liinil?"
Usume, et Pärnus ja Pärnumaal elavatele inimestele läheb üsnagi korda, kas Pärnu "eeslinnadesse" Tallinna ja Riiga hakkame tulevikus kihutama tänaste laohoonete ja Liivi taga peituvast teivasjaamast või hoopis jõe kohale kerkivast silmapaistvast ehituskunsti teosest. Sellisest, mis tõstab Pärnu oma arhitektuuripärliga teiste maailmalinnade hulka. Kui ajurünnak raekojas võidukalt lõpule viidud, suundume Uue Kunsti Muuseumisse, kus veel enne päikseloojangut avab Eesti Arhitektide Liidu esimees Peeter Pere näitused "ERAMU 2008-2013 ja VÄIKE 2010-2013". See kogu meie suurt saali täitev näitus annab mõjusa pildi moodsa eestlase kodust ning tema aeda peitunud suvemajadest.


VISIOON PÄRNU LINNASÜDAMEST
Ajurünnak
26. oktoober 2013

TUTVUSTUS

* Karri Tiigisoon (Pärnu linnaarhitekt):
  Ettekanne
  Pärnu linna üldplaneering - arhitektuursete tingimuste plaan
  Pärnu linna keskkonna teemakaart
 
Pärnu linna maakasutuse plaan - seisuga 2012 a.
 
Pärnu linna üldplaneering


VISIOON PÄRNUST KUI SADAMALINNAST
Ümarlaud
15. august 2013

TUTVUSTUS

* Pärnu linna regenereerimist ootavad alad
* Ümarlauas arutatud piirkonnad.
  Tulemused arutlusest avalikustame peagi.

 

RANNIKULINNADE UUS HINGUS
Rahvuvaheline konverents
30. märts 2012

PÄEVAKAVA

ETTEKANDED:
* Keskkonnaministeeriumi ettekanne.
  Tutvustatakse Euroopa Parlamendi ja Nõukogu direktiivi üleujutusohuga riikidele.

* Marta Moretti (Veneetsia) ettekanne.
  Ülemaailme veeäärsete linnade liit. 
  WaRe programm.

* Alberto Sonino (Veneetsia)
 
Veneetsia laguunis asuva militaarsaare Certosa ümbersünd kultuuri- ja spordisaareks.

* Machala Branislav (Praha)
 
Üleujutatavate linnade tulevik Doonau kallastel (Bratislava näitel).

* Filipa Malafaya ja José Manuel Pagés Madrigal (Porto)
 
Portugali sadamalinnade uued planeeringud.

* Anu Joost ja Tõnis Padu (Haapsalu)
 
Haapsalu mured ja rõõmud.

* Karri Tiigisoon (Pärnu)
 
Uus hingus endistel Pärnu linna sadama-aladel, tööstuspiirkondades ja rannakarjamaadel.

* Triin Ojari (Pärnu)
 
Pärnu arhitektuuriväärtused ja väljavaated ehituspärandi hoidmiseks tulevikus.
 
Triin Ojari artikkel Olev Siinmaast.

* Urmas Kase (Pärnu)
 
Pärnu maakonna veeäärsete asumite tulevik.

* Eesti Arhitektide Liit
 
Ülevaade Eesti arhitektide ees seisvatest ülesannetest veeäärsetes linnades.


 

TAUST:
Grundtvigi koostööprojektis WaRe osalemine andis Uue Kunsti Muuseumile tõuke hakata korraldama Pärnu teemalisi visioonikonverentse, et leida ideid endiste sadama- ja veeäärsete tööstusalade regeneerimiseks, mille tagajärjel tekiks juurde hulgaliselt avalikku ruumi puhkuseks, kultuuriliseks meelelahutuseks, spordiks ning ka elamuehituseks. Saime projektis osaledes palju ideid ning nägime kuidas partnerriikides toimusid avalikud arutelud ja visioonikonverentsid, et välja selgitada võimalused avaliku ruumi arendamiseks. WaRe projekti koduleht annab ülevaate toimuvatest visioonikonverentsidest ning vahendab ettekandeid jms materjale.


  Projekti on toetatud
Euroopa elukestva õppe programmi täiskasvanuhariduse allprogramm
GRUNDTVIG

NB!
Visioonikonverentside materjale
laeme ülesse jooksvalt!

 
 
© SA Uue Kunsti Muuseum